Dyfuzory Reed – jak dokonać idealnego wyboru

Dyfuzory Reed – jak dokonać idealnego wyboru

Dyfuzory Reed – jak dokonać idealnego wyboru

Jeśli chodzi o domowe zapachy, dyfuzory z trzciny są nowym dzieckiem na rynku, że tak powiem. Tradycyjne faworyty, takie jak świece zapachowe, parowniki oleju i kadzidełka, tak uwielbiane przez kontrkulturę lat sześćdziesiątych, mają swoich fanów, ale dla wielu osób nowym numerem jeden wśród domowych zapachów jest dyfuzor.

Dyfuzory trzcinowe to świetny sposób na dodanie subtelnego, ciągłego zapachu do Twojego domu – a nawet miejsca pracy. Jednak zapachy to bardzo osobista sprawa – pomyśl tylko, jak bardzo niektórzy ludzie przywiązują się do określonych perfum lub wody kolońskiej – więc nie ma naprawdę sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, które zapachy najlepiej sprawdzają się w poszczególnych obszarach domu.

Być może wolisz używać w kuchni zapachu „gourmet”, więc zapachy takie jak wanilia, cynamon i pomarańcza zwykle dobrze tam działają. Ożywcze zapachy, takie jak trawa cytrynowa, cytrusy i imbir, są idealne do pomieszczeń mieszkalnych, recepcji lub przedpokoju, ponieważ są tak świeże, przytulne i podnoszące na duchu. W biurze lub miejscu pracy możesz pokusić się o chłodne, wyrafinowane zapachy, takie jak te, które przywołują morską bryzę lub środowisko morskie.

Jednym z głównych powodów wyboru dyfuzor do olejków eterycznych trzcinowych zamiast innych form zapachowych, takich jak świece zapachowe, jest to, że mogą one wypełnić Twój dom lub biuro subtelnym, delikatnym i ciągłym zapachem, nigdy nie przytłaczając. W zależności od rodzaju, który wybierzesz, świece zapachowe wytrzymają od kilku godzin do 300 godzin, podczas gdy świeżo ścięte kwiaty zapewnią Twój domowy zapach na kilka dni – być może tydzień – ale najwyższej jakości dyfuzor zapachowy zapewni trwać przez wiele miesięcy. A po ustawieniu dyfuzora nie ma już praktycznie nic do zrobienia – nie ma zapalonych świec ani przycinania knota – po prostu odwracaj stroiki co jakiś czas i pozwól, aby wypełnił Twój dom cudownym zapachem. Jest to jeden z powodów, dla których ludzie czasami decydują się na łączenie dyfuzorów z trzciny ze świecami zapachowymi, gdy chcą stworzyć „wzmocnienie” zapachu w domu. Możesz używać dyfuzora przez cały rok i zapalać świecę zapachową, gdy chcesz podnieść zapach.

Czego więc należy szukać przy wyborze dyfuzorów trzcinowych?

Pierwszą rzeczą, którą większość ludzi bierze pod uwagę, jest to, jak dyfuzor wygląda i jak dobrze (lub inaczej) będzie komponował się z wystrojem w ich domu. Rzeczywiście, producenci dyfuzorów z trzciny i ogólnie zapachów domowych poświęcają teraz wiele czasu i wysiłku na projektowanie i pakowanie swoich produktów właśnie z tego powodu. Jednak pomijając estetykę, przy wyborze dyfuzora warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą podjąć świadomą decyzję. Spróbuj wybrać dyfuzor, który ma wysoki procent zapachu lub olejków eterycznych, a jednocześnie odpowiednio niski poziom alkoholu. W żadnym wypadku w pachnącym płynie nie powinno być wody. Nie daj się skusić na niedrogi produkt, który zawiera alkohol i wodę, ponieważ okaże się to po prostu fałszywą ekonomią. Dyfuzor, który zawiera dużą ilość wody i/lub alkoholu, szybko wyparuje, więc Twój dyfuzor z trzciny nie będzie trwał długo, a dostarczany przez niego zapach będzie słaby i nie będzie dobrze rozprowadzany w Twojej przestrzeni życiowej. Jedną z prostych wskazówek, o których warto pamiętać, jest unikanie mocno zabarwionych dyfuzorów, ponieważ oznacza to, że produkt ma wysoki poziom wody i alkoholu. Należy to odróżnić od tych pachnących olejków, które po otwarciu i wystawieniu na działanie powietrza mogą zmieniać kolor, ciemnieć. Jest to zupełnie normalne zjawisko iw żaden sposób nie wpływa negatywnie na działanie dyfuzora

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account